//Aloes wspiera w walce z chorobami skóry. Dowiedz się, jak może pomóc przy łuszczycy

Aloes wspiera w walce z chorobami skóry. Dowiedz się, jak może pomóc przy łuszczycy

Objawy chorobowe to nie jedyny nieprzyjemny aspekt łuszczycy, z którym muszą zmagać się chorzy. Dołączają do niego jeszcze dyskomfort i skrępowanie, zwłaszcza, jeżeli zmiany skórne są widoczne na pierwszy rzut oka. I tutaj ratunkiem okazuje się aloes – pomoże on złagodzić podrażnienia, sprawi, że zbledną i doda pewności siebie w kontaktach z ludźmi. W poniższym tekście zgromadziliśmy dla Ciebie najważniejsze dobroczynne właściwości aloesu, które bezpośrednio wpływają na jego skuteczność: także w przypadku łuszczycy. Zapraszamy do lektury.

Lekarstwo na łuszczycę wprost od Matki Natury? Nieoceniony okaże się tutaj aloes

Preparaty dedykowane temu schorzeniu, jakie można znaleźć w aptekach, często mają w składzie sztuczne substancje. Są to chociażby sterydy, kwas salicylowy, retinoidy i antralina. I chociaż wykazują dużą skuteczność, to nie są obojętne zarówno dla skóry, jak i dla środowiska naturalnego. Zatem jeżeli jest taka możliwość, warto stosować na łuszczycę naturalne lekarstwa – przykładem są tutaj chociażby wyroby z linii Forever Living Products. Nieprzypadkowo na pierwszym miejscu składu widnieje aloes, od wieków używa się go bowiem jako preparatu łagodzącego zmiany skórne. Bogactwo naturalnych, ale przy tym silnie działających składników, sprawia, że żele, balsamy i maści aloesowe wspomagają regenerację zmienionych chorobowo miejsc na skórze. Na dodatek są one całkowicie przyjazne dla ludzi i przyrody.

Naturalny antybiotyk w walce z łuszczycą. Poznaj sekrety aloesowych preparatów

Okazuje się, że oprócz znanych wszystkim naturalnych antybiotyków z babcinej apteczki szeroko dostępny jest jeszcze jeden – aloes. Swoje działanie zawdzięcza on antrachinionom, czyli substancjom wykazującym działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Oprócz tego w preparatach aloesowych, które możesz znaleźć w naszym sklepie Forever4You, kryją się:

  • kwas aloesowy, czyli drugi naturalny antybiotyk,
  • emodyna: naturalny odpowiednik kwasu acetylosalicylowego, który pomaga zwalczać infekcje,
  • kwas chryzofanolowy: wspiera działanie emodyny, lubiany przez przemysł dermofarmaceutyczny,

Ich połączenie sprawia, że rany szybciej się goją, dlatego aloes tak często polecany jest jako preparat właśnie na łuszczycę.

Wybierając kosmetyk z aloesem, zwróć szczególną uwagę na jego skład

Aby aloes w postaci żelu mógł działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem i nie wywoływać żadnych skutków ubocznych, powinien być pozyskany w naturalny sposób. Warto wiedzieć, że im czystszy produkt, tym lepiej dla skóry. Dlatego dostępne w Forever4You żele i kremy są wytwarzane z aloesu hodowanego bez sztucznych substancji, chemicznych nawozów czy pestycydów. Posiadamy certyfikowane produkty, które pomogą wygrać walkę z łuszczycą. Mają one działanie kojące, łagodzące i chłodzące, a także stymulujące odbudowę komórek – dzięki temu są idealnymi lekami na choroby skórne.